Milyen kaszinó bónusz szerencsejáték és rulett vannak

  1. Sportuna Kaszinó: A Legújabb Promóciók és Bónuszok: Ahhoz, hogy próbálja meg a kezét egy fényes emulátor, csak válassza ki a pokie a mobil vagy teljes verzió.
  2. Slothunter Kaszinó: A Játékosok Tanácsai az Újaknak - Néhány online kaszinó most már élő kereskedő kaszinókat is kínál szoftverük Flash verziójában, ami azt jelenti, hogy webkamerán keresztül láthatja a játékot, egyszerűen bejelentkezve a kaszinó számlájára a weboldalukon.
  3. High Roller Kaszinó Felhasználói Vélemények és Tapasztalatok: Van is egy nagyobb jutalom áll rendelkezésre, ha elért a szinteket a bingó játékok.

Hogyan lehet manipulálni a játékgépek

Cookie Kaszinó Mobil Kaszinó: Játssz Bárhol, Bármikor
Számos szolgáltató van a Betspin kaszinóban, a Microgaming pedig a díjat és az exkluzív progresszíveket, mint a Dark Knight, Mega Moolah, Mega Moolah Isis és sok más slot.
Dreambet Kaszinó: Hogyan Kezelje a Játékosok a Szerencsejátékfüggőséget? Vélemények és Tanácsok
A keleti témájú folytatást tartalmaz egy 3 db 3 rács létre 5 fix fizetős vonalak.
Először is, meg kell fejtened a Panda szót a tárcsákon, és az összes Q, K és a ikon vad lesz a gyenge öt ingyenes pörgetés kezdete előtt.

Elektronikus bónusz blackjack játék szabályok

Visa Kaszinó: A Játékok és a Szoftverek Tesztelése
Mint sok Barcrest játéknál, az ingyenes pörgetések kínálata is nagylelkű, különösen a Locking Wilds bónusz esetén, ahol a tárcsákon megjelenő wild a funkció időtartama alatt be van zárva.
Ecopayz Kaszinó: Milyen Gyakran Frissül a Bónuszok és Promóciók Kínálata? Játékosok Véleményei
De ha az alacsony él, nem akarom, hogy minden, hogy a játékgép cucc újra, akkor eldönthetjük, hogy gyűjtsük össze.
Betonred Kaszinó: A Bónuszok és Promóciók Áttekintése

Skip to main content
Research

Projekttapasztalatok – Irodaátalakítás változáskezeléssel: change menedzsment a gyakorlatban

Az iroda már nem a munkavégzés elsődleges helyszíne. Új funkciókkal bővülnek azok az irodai terek, melyek korábban elsődlegesen munkaállomások sokaságából álltak. A szervezetek irodáik átalakításával is alkalmazkodnak a rugalmas és hibrid munkavégzési szokásokhoz. A mostani irodaátalakítások tehát nemcsak ráncfelvarrásnak számítanak, hanem új irodakoncepciók fizikai megvalósulásának is. Azaz nemcsak a megjelenés, hanem a funkcionalitás is változik. Az ilyenfajta átalakulás sikere pedig nemcsak a megfelelő alaprajz vagy irodai bútorzat kiválasztásán múlik, hanem azon is, hogy a vállalatok mennyire tudatosan készülnek a változásra.

 Cikksorozatunk 4. részében összegyűjtöttük azokat a legfontosabb változáskezelési teendőket, melyek ma már elengedhetetlenek egy sikeres irodaátalakítási projekthez.

[image_with_animation image_url=”11733″ animation=”Fade In” hover_animation=”none” alignment=”” border_radius=”none” box_shadow=”none” image_loading=”default” max_width=”100%” max_width_mobile=”default”]

Szervezet és munkakörnyezetének kölcsönös egymásra hatása

Minden a munkakörnyezetben eszközölt változtatásnak (például egy költözésnek vagy shared desk rendszerre való átállásnak) kihatása van az érintett szervezet működésére, sőt magára a szervezeti kultúrára is. Illetve ez a hatás fordítva is igaz: minden munkavégzéssel kapcsolatos változásnak előbb vagy utóbb hatása kell, hogy legyen a fizikai környezetre is. Ezért tartjuk fontosnak, hogy a projektjeinket egy a szervezeti változásokban jártas szakértő is végigkísérje.

[image_with_animation image_url=”11734″ animation=”Fade In” hover_animation=”none” alignment=”” border_radius=”none” box_shadow=”none” image_loading=”default” max_width=”100%” max_width_mobile=”default”]

Elsőre talán túlzásnak tűnhet change management stratégia kidolgozását javasolni, amikor „csak” az irodát szeretnénk átalakítani a megváltozott irodahasználati szokásainak megfelelően. Pedig már a projekt legelején, amikor megjelenünk az épületben – és alaprajzokkal a kezünkben fotókat készítünk –, felmerül a munkavállalókban a kérdés, hogy kik vagyunk, milyen céllal jöttünk. A kommunikáció hiánya bizonytalanságot szül, sőt később bizalmatlanságot is, ami nagyban nehezíti a sikeres átalakítási projektet. Egy helyszínbejárás során például kellemetlen helyzetbe kerültünk, amikor is egyikünk személyes ismerőse – mint a megrendelő alkalmazottja – szegezte nekünk a kérdést, hogy mi járatban vagyunk az ő irodájukban.

[image_with_animation image_url=”11735″ animation=”Fade In” hover_animation=”none” alignment=”” border_radius=”none” box_shadow=”none” image_loading=”default” max_width=”100%” max_width_mobile=”default”]

Azaz már a projekt legelején ki kell alakítania változáskezelési stratégia fő mérföldköveit. A komplex irodahasználati elemzéseink során alkalmazott minden munkatársra kiterjedő irodahasználati kérdőív nemcsak információszerzési lehetőség az újonnan kialakításra kerülő irodához, hanem már egyúttal a változásmenedzsment egyik eszköze is. A munkatársak bevonásával     növelhetjük a bizalmat, megértést, együttműködést, sőt a változások iránti elköteleződést is! Nem ritka, hogy a kérdőíves felmérés szabadszavas részeiben vissza is jelzik az alkalmazottak, hogy mennyire hálásak azért, hogy a vezetőség kíváncsi az ő véleményükre is.

FONTOS! A kollégák elégedettsége már azzal növelhető, hogy a vezetőség kíváncsi a munkatársak őszinte véleményére, azaz a felmérés elvégzése önmagában bizalmat erősítő tényező.

DE! Ha a felmérést követően nem történik változás az érintett visszajelzések alapján, a felmérés és a vezetőség megítélése – a csalódottság okán – alacsonyabb lehet, mint a felmérést megelőzően!

A kommunikáció fontossága a change menedzsment során

Különböző change menedzsment modellek részletes bemutatása helyett inkább a változáskezelés elengedhetetlen minimumára hívnánk fel a figyelmet: a megfelelő időben történő kommunikációra!

Tudatosságot és előre tervezést javaslunk. Azaz annak átgondolását, hogy milyen információt, mikor, milyen csatornákon és kiknek fogunk átadni annak érdekében, hogy például egy költözés a lehető legzökkenőmentesebben történjen. Ha a korábban említett példánkban az ismerősünknek lett volna információja arról, hogy a cég bérleti szerződése hamarosan lejár az adott irodaházban, amely kapcsán felmérik a jelenlegi iroda adta lehetőségeket éppúgy, mint néhány költözéses opciót, akkor velünk találkozva az irodában ismerősünk nyugtázhatta volna, hogy a projekt elindult. (És ismeretségünk révén talán még azt is, hogy jó kezekben van a projekt 😊) Az információ hiánya azonban bizonytalanságot szül, az esetleges kitalációkról pedig ne is beszéljünk!

[image_with_animation image_url=”11737″ animation=”Fade In” hover_animation=”none” alignment=”” border_radius=”none” box_shadow=”none” image_loading=”default” max_width=”100%” max_width_mobile=”default”]

Egy irodaátalakítási projekt során többször is érdemes az érintetteknek státuszt adni, amiben arról is szó esik, hogy milyen haszonnal fog a változás járni céges, illetve egyéni szinten egyaránt. Ez kiemelten fontossá válik ott, ahol a meglévő irodával magas az elégedettség, hiszen ekkor nagyobb ellenállásra lehet számítani.

Emellett kifizetődő, ha az információs csatornák nemcsak egyirányúak, hanem a munkatársaknak is lehetőséget biztosítunk a visszajelzésekre. Ennek egyik formája a véleményvezérekkel tartott fókuszcsoportos beszélgetés. Nagyon gyakran kreatív, illetve cégre szabott megoldásokkal      rukkolnak elő a munkavállalók az iroda használhatósága kapcsán, vagy például rájuk bízhatunk olyan feladatokat, mint a tárgyalók elnevezése. Egy ilyen fókuszcsoportos alkalommal fogalmazódott meg például az az igény, hogy az irodai dolgozók és a kékgalléros munkatársak körülményei között ne legyen túl nagy eltérés. Ez ne okozzon belső feszültségeket a kollégák között.

Egy pénzintézeti ügyfél alkalmazottjaival folytatott workshop során pedig azt osztották meg velünk, hogy a legfőbb versenytársuk a nagyobb munkaasztalokat egyik napról a másikra kisebbre cserélte úgy, hogy az 1 főre eső munkatér is diszkomfortossá vált. Ha nem ismerjük ezeket a negatív ellenérzéseket az ilyen változtatásokkal szemben, akkor nagy valószínűséggel teljes ellenállásba ütközünk. Azzal, hogy ez időben kiderült, volt módunk kezelni azt.

A fenti okok miatt a megbízóink belső kommunikációért felelős személyét is a projekttagok közé szoktuk invitálni. Vele közösen tudjuk hatékonyan felkészíteni a vezetőket a munkatársaktól érkező kérdésekre, aggályokra, melyekre előre végig gondoljuk a megnyugtató válaszokat.

Irodahasználati útmutatások

A részletes komplex irodahasználati elemzési anyagokból a projekt végén készítünk egy vezetői összefoglalót a menedzsmentnek, illetve egy visszajelzést a munkatársak számára. Ezeket prezentáció és workshop formájában át is beszéljük a résztvevőkkel.

[image_with_animation image_url=”11738″ animation=”Fade In” hover_animation=”none” alignment=”” border_radius=”none” box_shadow=”none” image_loading=”default” max_width=”100%” max_width_mobile=”default”]

Irodahasználati kézikönyvet állítunk össze, amely segíti az irodában dolgozókat abban, hogy meghatározza például a közösségi terek használatának szabályait. Ezekhez piktogramos útmutatókat vagy videós bemutató anyagokat is javaslunk. Egy korábbi ügyfelünknél például egy „chill out room” elnevezésű tér használata okozott nézeteltéréseket: Volt, aki pihenésre használta volna, míg mások egyedül intézték benne személyes telefonjaikat, vagy beültek többen beszélgetni, amivel egymást zavarták. Manapság a shared deskre való átállás miatt szinte mindenhol fokozott iránymutatásra van szüksége a munkavállalóknak az iroda helyes használatát illetően.

A változás örök

Korábban elegendő volt az irodával a bérleti szerződések 5 éves ciklusával együtt foglalkozni. Mára azonban egyértelművé vált, hogy folyamatosan nyomon kell követni az iroda kihasználtságát, a gyorsan változó körülményekhez való megfelelő alkalmazkodását. Az irodahasználati elemzések nemcsak a költözést, átalakítást hivatottak előkészíteni, hanem az új irodák beválását is érdemes velük rendszeresen nyomon követni.

[image_with_animation image_url=”11739″ animation=”Fade In” hover_animation=”none” alignment=”” border_radius=”none” box_shadow=”none” image_loading=”default” max_width=”100%” max_width_mobile=”default”]
Close Menu